JAK ZWERYFIKOWAĆ PODPIS ELEKTRONICZNY

Jeśli nie wiesz jak zweryfikować podpis elektroniczny, to trafiłeś w odpowiednie miejsce.

OBSŁUGA DROPZONE’A

Weryfikacja podpisu elektronicznego przez SAWPE jest bardzo prosta, opiera się bowiem o możliwość wykorzystania tzw. „dropzone’a” (strefy zrzutu) i metody drag-and-drop (przeciągnij i upuść) lub klasycznego kliknięcia w przycisk Dodaj pliki do weryfikacji.

weryfikacja podpisu elektronicznego

WYBÓR PLIKÓW

Weryfikacja podpisów pod dokumentami elektronicznymi może być przeprowadzona poprzez weryfikację pojedynczego pliku, jak i poprzez przesłanie podpisów i podpisanych plików zaznaczając z listy plików grupę dokumentów. Pliki do weryfikacji można przesyłać oddzielnie lub spakowane w archiwum (zip).

Należy jednak pamiętać, że SAWPE zweryfikuje pliki rozpakowując archiwum tylko do pierwszego poziomu.

weryfikacja podpisu elektronicznego

WERYFIKACJA PODPISÓW ELEKTRONICZNYCH

Po poprawnym dodaniu pliku bądź plików, system wyświetli informację zawierającą jego nazwę oraz rozmiar. Maksymalny rozmiar przesyłanego pojedynczego pliku to 256 MB.

Przyciśnięcie przycisku Weryfikuj, spowoduje przesłanie wskazanych plików do aplikacji (co może zając chwilę czasu w zależności od wielkości plików).

weryfikacja podpisu elektronicznego

POŚWIADCZENIE WERYFIKACJI

Po dokonaniu weryfikacji, SAWPE wyświetli informację o liczbie przekazanych plików i zawartych w nich podpisach, zaprezentowany zostanie także identyfikator, który umożliwi odczytanie weryfikacji archiwalnych (zachowaj go w celu ponownego odwołania się do wyniku weryfikacji)

Dodatkowo system wyświetli listę zweryfikowanych podpisów. Kliknięcie w jedną z pozycji na liście spowoduje, przejście do jej widoku szczegółowego.

Wynik weryfikacji możesz pobrać w jednym z formatów PDF, HTML, JSON

weryfikacja podpisu elektronicznego

SZCZEGÓŁY WERYFIKACJI

W sekcji widoku szczegółowego widoczne będą informacje o podpisie, użytym certyfikacie oraz ścieżce certyfikacji. Bardziej szczegółowe dane na temat weryfikacji znajdują się w poświadczeniu weryfikacji. Zawarte tam dane określają typ podpisu elektronicznego, datę złożenia podpisu oraz to co najważniejsze informację czy podpis ten niesie za sobą skutki prawne.

weryfikacja podpisu elektronicznego