WeryfikacjaPodpisu - weryfikacja podpisu elektronicznego

Jak Zweryfikować Podpis Elektroniczny

Jeśli nie wiesz jak zweryfikować podpis elektroniczny, to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Poniżej znajduje się pełna instrukcja obsługi naszego systemu do weryfikacji podpisów elektronicznych.

Obsługa Dropzone'a

Weryfikacja podpisu elektronicznego przez SAWPE jest bardzo prosta, opiera się bowiem o możliwość wykorzystania tzw. „dropzone’a” (strefy zrzutu) i metody drag-and-drop (przeciągnij i upuść) lub klasycznego kliknięcia w przycisk Dodaj pliki do weryfikacji.
01

Wybór Plików

Weryfikacja podpisów pod dokumentami elektronicznymi może być przeprowadzona poprzez weryfikację pojedynczego pliku, jak i poprzez przesłanie podpisów i podpisanych plików zaznaczając z listy plików grupę dokumentów. Pliki do weryfikacji można przesyłać oddzielnie lub spakowane w archiwum (zip). Należy jednak pamiętać, że SAWPE zweryfikuje pliki rozpakowując archiwum tylko do pierwszego poziomu.
02

Weryfikacja Podpisów Elektronicznych

Po poprawnym dodaniu pliku bądź plików, system wyświetli informację zawierającą jego nazwę oraz rozmiar. Przyciśnięcie przycisku Weryfikuj, spowoduje przesłanie wskazanych plików do aplikacji (co może zając chwilę czasu w zależności od wielkości plików).
03

Poświadczenie Weryfikacji

Po dokonaniu weryfikacji, SAWPE wyświetli informację o liczbie przekazanych plików i zawartych w nich podpisach, zaprezentowany zostanie także identyfikator, który umożliwi odczytanie weryfikacji archiwalnych (zachowaj go w celu ponownego odwołania się do wyniku weryfikacji) Dodatkowo system wyświetli listę zweryfikowanych podpisów. Kliknięcie w jedną z pozycji na liście spowoduje, przejście do jej widoku szczegółowego. Wynik weryfikacji możesz pobrać w jednym z formatów PDF, HTML, JSON
04

Szczegóły Weryfikacji

W sekcji widoku szczegółowego widoczne będą informacje o podpisie, użytym certyfikacie oraz ścieżce certyfikacji. Bardziej szczegółowe dane na temat weryfikacji znajdują się w poświadczeniu weryfikacji. Zawarte tam dane określają typ podpisu elektronicznego, datę złożenia podpisu oraz to co najważniejsze informację czy podpis ten niesie za sobą skutki prawne.
05

Wyszukaj W Historii

Po przeprowadzeniu weryfikacji podpisu elektronicznego – wynik weryfikacji otrzymuje indywidualny identyfikator, który jest także zamieszczony w Elektronicznym Poświadczeniu Weryfikacji (EPW). Dzięki temu można powrócić do historycznego wyniku weryfikacji i odszukać go na naszej stronie weryfikacjapodpisu.pl/verification/#searchInHistory za pomocą identyfikatora.
06

Skontaktuj Się Z Nami

Pole jest wymagane.
.
.
Pole jest wymagane.
Wysyłając wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązująca na stronie Polityką Prywatności oraz Polityką świadczenia usługi.
+48 58 712 60 20
www.madkom.pl
Polityka Prywatności